2.El Araç Alım-Satım Yasasında 2.Adım Ne? Kimler Araç Satamayacak? | AutoClub

Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK), 13 Ağustos 2018'de yürülüğe giren Motorlu Kara Taşıtları hakkındaki (ikinci el yasası diye bilinen) yönetmelikle ilgili yeni düzenleme için düğmeye bastı. 13 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe girecek yeni düzenleme, ikinci el ticareti hakkında şaşırtıcı ve sınırlandırıcı bir çok kuralı da beraberinde getirecek. AutoClub Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ, ADL Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Alper Dal'a konuyla ilgili tüm soruları sordu ve çok ilginç cevaplar aldı.
Otomobil alım-satımı ile ilgili yetki belgesi nereden ve nasıl alınacak? Kaç tür yetki belgesi var? 14 Ağustos 2019 tarihinde, bu belgeyi henüz almamış olan kişiler, yetki belgesine sahip olan kişileri çalıştırmayan galeri ve bayiler ne yapacak? Yetki belgesi olmadan kendi arabamı satabilecek miyim? Belgenin geçerlilik süresi ne kadar? Yönetmeliğin yürürlüğe girmesine daha bir yıl varken neden ecele ederek böyle bir film yaptık? Cevapların hepsi filmimizde. AutoClub TV, otomobil piyasasındaki yenilikleri ve gelişmeleri size aktarmaya devam edecek.Mutlaka izleyin ve sektördeki gelişmeleri ilk bilen yine siz olun. İyi bayramlar.
Henüz aramıza katılmadıysanız şimdi ABONE OL butonuna basabilirsiniz.
Videomuzu beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir veya eklemek istediğiniz konuları yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

AutoClub - Otomobil Tutkunlarının Buluşma Noktası
www.autoclub.com.tr
https://twitter.com/AutoClubTR
https://www.facebook.com/AutoClubTR
https://instagram.com/autoclubtr
DETAIL_ADS