BMW L7 | Kurtlar Vadisi Süleyman Çakır'ın aracını test ettik | 34 TK 053

Sekizsilindir Youtube kanalımızda birçok farklı seriyi başarılı bir şekilde devam ettiriyoruz. Tozlu Garaj, KM Canavarları, 6x6 Kamyon, Söylemeden Olmaz ve Gündelik Serileri takipçilerimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Bu serilere 2 yeni serimiz daha eklenecek ve her ikisinin de ciddi bir şekilde ilgi çekeceğini düşünüyoruz. İşte bu iki seriden ilki "Ünlü Arabalar" ve bu serinin de ilk videosu belki de serinin de lokomotifi olacak düzeyde önemli bir araç olmasıyla kendisini gösteriyor. 2003 yılında yayınlanmaya başlanan ve ortalığı kasıp kavuran Kurtlar Vadisi dizisinde kendine yer bulmuş E38 kasa bir BMW L7. Yani bu kasanın en özel modeli. Ayrıca daha da önemlisi; dizinin en sevilen karakterlerinden bir tanesi, usta aktör Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan Süleyman Çakır'ın 34 TK 053 plakalı makam aracı olması diye düşünüyoruz. Bu sayede L7, ülkemizde birçok farklı kişi tarafından tanınan bir otomobil oldu.

BMW tarafından sınırlı sayıda üretilen yarı limuzin formundaki E38 L7, ülkemizde 2 elin parmaklarını geçmeyecek sayıda yer alıyor. Ayrıca BMW'nin hiçbir 7 Serisi aracından bu güne kadar böyle bir extra uzun araç da üretilmedi. Yani sadece E38 kasaya özgü. Aslında E38 kasanın uzun versiyonunu 740iL olarak daha önceden test etmiştik. Şimdi ise serinin en önemli ve özel modelini detaylı bir şekilde test etme şansını yakalamış olduk.

Tabi söz konusu olan hem böyle çok özel bir otomobil, hem adını Türk Dizi Tarihi'ne yazdırmış Kurtlar Vadisi serisi, hem de dizinin en önemli karakterlerinden bir tanesi olan Süleyman Çakır olunca, testimizin odak noktası tüm bu öğeler üzerine kuruldu. Bu sayede hem sizi diziye şöyle bir götüreceğiz, hem de L7'nin özelliklerinden bahsedeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.
DETAIL_ADS