Clio parasına Porsche alınır mı? | Cayenne 3.6 test sürüşü

Bu videomuzda 2007 model Porsche Cayenne konuğumuz oluyor. Yollara ilk çıktığında özellikle Porsche hayranları tarafından olumsuz eleştrilere maruz kalan ve gereksiz görülen Cayenne, zamanla markanın en çok satılan modellerinden birisi oldu.tasarımı ve performansıysa Porsche genlerinden taviz vermeyen Cayenne i 3.6 motoruyla konuk aldık. dikkatleri üzerine çekebiliyor. Test ettiğimiz model 3.6 lt motora sahip ve 300 HP gücünde. 6 ileri ZF tipi şanzımana sahip. Porsche Cayenne yakıt tüketimi nasıl? Porsche Cayenne satın alınır mı? Porsche Cayenne mekanik ve kronik problemler neler? Tüm detaylarıyla videomuzda. Keyifli seyirler.

İlk nesil Cayenne 2002 yılında yıllara çıkmıştı. Bu zamana kadar kimse spor otomobil üretme konusunda efsaneleşmiş olan Porsche'den SUV üretmesini beklemiyordu. Ancak marka, performans otomobillerindeki deneyimini bir SUV modelde kullanarak tüm marka severleri şaşırtmayı başarmıştı.

Volkswagen Grubu platformlarından olan PL71 kodlu şasi üzerinde yükselen Porsche Cayenne; Volkswagen Touareg ve
Audi Q7 ile aynı platformu paylaşıyordu. O dönem 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman ile üretilmeye devam etti.11 farklı motor seçeneğine sahip olan Cayenne 3 lt V6 motor ile dizel olarak da alınabiliyordu. En güçlü seçenek ise 4.8 litrelik V8 mOtor. Bu motor 542 HP güce sahip.

İkinci nesil Porsche Cayenne ise 2010 yılında ortaya çıktı. Volkswagen Grubu PL72 platformu üzerinde yükselen model, dört benzinli ve 2 dizel makine ile geliyordu. Bu dönemde 6 ileri ZF imzalı şanzıman yer alırken, buna ek olarak 8 ileri Aisin imzalı şanzımanda kullanıcılara sunuldu.

3. Nesil Cayenne ise 2017 yılında ortaya çıktı. Burada 5 kapılı SUV ve 5 kapılı Coupe SUV karoserlerinde model üretildi.


-
Pist testleri ve güçlü Otomobiller videolarının tamamı: https://goo.gl/tGdJhs Nürburgring pistinde Fiesta ST nasıl kiralanır? https://goo.gl/G36P3n Spa-francorchamps pistinde Modifiyeli ve Standart BMW M3 pist için nasıl kiralanır? https://goo.gl/nKH9rj Audi RS6 testi: https://goo.gl/wAAU4Z Honda Civic Type-R pist testi: https://goo.gl/vYhTYG 180 bg Fiat Egea yarış otomobili testi : https://goo.gl/JwJVKn VW Golf GTI testi : https://goo.gl/zKY92H Test - BMW 428i xdrive vs 420d https://goo.gl/KJYVVj Karşılaştırma - VW Polo GTI vs Seat Ibiza Cupra (İstanbulpark) https://goo.gl/PDxbJW Porsche 911 GT3 testi: https://goo.gl/nLLEbv Offroad videolarının tamamı: https://goo.gl/3m91GV Jeep Rubicon : https://goo.gl/Y72Z23 VW Amarok vs Nissan Navara: https://goo.gl/pzgyb5 Ford Ranger vs VW Amarok: https://goo.gl/uP8S4d Otomobil Dünyam sizi sürüşe dahil etmek için yola çıktı. 2010 yılında, Eren Tekin liderliğindeki Otomobil Dünyam ekibi olarak sizlere eşsiz lezzette otomobil testleri hazırlamak için, Youtube kanalımız üzerinden haftada en az bir video ile karşınızdayız. Daha fazla test videosu görebilmek adına kanalımıza abone olmanızın, videoları paylaşma ve aktif olarak yorum yapmanızın bizim için çok önemli olduğunu da belirtmek isteriz. Teşekkürler. web sitemiz: goo.gl/FuEh2L Instagram sayfamız : goo.gl/vsLnB6 Facebook sayfamız : goo.gl/HntLF
DETAIL_ADS