En Sorunsuz Araba Markaları ve Modelleri Hangileri? (EN AZ ARIZA VERENLER)

JD POWER Firması 2018 yılının en sorunsuz araba markalarını ve modellerini belirledi. İşte kullanıcısına en az arıza veren otomobil markaları ve modelleri…

Müşteri deneyimlerini araştıran JD Power firması (biz ona JD power diyelim) 2018 yılının en sorunsuz otomobil markalarını ve modellerini yayınladı.
Listenin detaylarına geçmeden önce JD Power’ın araştırmasını nasıl yaptığını kısaca anlatalım.
Amerika Birleşik Devletleri merkezli JD Power, araştırmalarını; bu ülkenin yanı sıra Güney Amerika, Güney Asya ve Avrupa’da Almanya ve İngiltere’de gerçekleştiriyor.
29 yıldır yapılan sorunsuzluk araştırmasını ise son 12 aydır aynı otomobili kullanan 3 yaşındaki ikinci el otomobil sahipleri arasında yapıyor. Bu araçlar motor, şanzıman, kaporta, iç mekan gibi 177 farklı ve önceden belirlenmiş soruna göre değerlendiriliyor.
Her modelden 100 araç seçiliyor ve bu araçların arıza çıkaranları belirleniyor. Değerlendirmede en düşük puanı alan marka ya da model, “en sorunsuz” olarak nitelendiriliyor. Örneğin 100 örnek içinden 50 adet arıza çıkaran model, 100 örnek içinden 80 adet arıza çıkaran modelden daha sorunsuz oluyor.
Birazdan sizinle paylaşacağımız 2018 listesi az önce anlattığımız gibi 2015 model araçlar değerlendirilerek oluşturulmuş.
Bu kadar bilgi yeterliyse, gelin şimdi sorunsuz markaları ve modelleri inceleyelim.
En sorunsuz marka 7 yıldır olduğu gibi Lexus. Onu Porsche ve Buick takip ediyor. Dördüncülük Infiniti’nin olurken, beşinci sırada Kia’yı görüyoruz. Altıncılık ise Hyundai ve Chevrolet tarafından paylaşılıyor.


KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN: https://goo.gl/LHqDZV

Kesinlikle izlemeniz gereken video albümlerimiz!

TÜM ARABA TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/LbpSwX
EN POPÜLER ARABA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/uPTsKz
GÜNCEL HABER VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/Fb7qUF
TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/1Th763
ARABA KARŞILAŞTIRMA VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YgyLVo
0-100 km/s HIZLANMA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YxX9Jf
YARARLI BİLGİ VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/GpbKhS

Ototest.tv videoları ile alacağınız 2.el araba’nın test sürüşünü, arabalar hakkında haberleri ve araç karşılaştırmalarını izleyebilir en güncel araba videolarına ulaşabilirsiniz.
DETAIL_ADS