Karsan Jest Artı inceleme

Karsan Jest+ (Karsan Jest Artı), 4 Mayıs Perşembe günü İstanbul Taksim'deki Divan Oteli'nde düzenlenen br basın toplantısıyla tanıtıldı. Karsan CEO'su Okan Baş'ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısının çıkışında Karsan Jest Artı 2017 modelini inceleme fırsatı bulduk.

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren, yüzde 100 Türk sermayeli üretici Karsan tarafından Türkiye'de otobüs şasisi üzerinde geliştirilip üretilmeye başlanan Karsan Jest Artı (Jest+) modeli, yerini aldığı Karsan Jest modeline göre yeni bir tasarıma, hem sürücü hem de yolcular için kolaylıklar sağlayan yeni özelliklere sahip.

Şu an içinde bulunduğumuz lansman döneminin ilk 15 gününde 300 adetlik sipariş alan Karsan Jest Artı, Fiat tarafından geliştirilmiş 2.3 litrelik, 4 silindirli, Euro 5 turbo dizel motora ve 6 ileri manuel şanzımana sahip. Motor, 129 HP güç ve 320 Nm tork üretiyor. Aracın maksimum hızı 135 km/s, dönüş yarıçapı ise 6.8 metre. 14 + Sürücü ve 15 + Sürücü olmak üzere 15 ve 16 kişilik versiyonları ve çeşitli koltuk kombinasyonları bulunan bu minibüs, eskisinden daha modern tasarımı, daha alçak iç taban, daha geniş kapı ve daha işlevsel engelli rampasıyla dikkat çekiyor. 11.7 lt/100 km fabrika verisi ortalama yakıt tüketimiyle son derece iddialı olan Karsan Jest Artı, selefinden farklı olarak artık arka aksta bağımsız süspansiyon sunuyor. Bu da yolcuların konforuna ve aracın yol tutuşuna olumlu katkı sağlıyor. Ayrıca arka aksın taşıma kapasitesi de arttırılmış. Aracın tırmanma kabiliyeti yüzde 15 arttırılmış ve yüzde 35'e çıkmış.

Karsan Jest Artı'nın uzunluğu 5845 mm, genişliği 2055 mm, yüksekliği 2630 mm (klimalı 2800 mm), dingil mesafesi ise 3750 mm. Aracın faydalı iç yüksekliği ise minimum 1945 mm, maksimum 2185 mm.

Karsan Jest Artı 2017 modelinin başlangıç fiyatı 130.000 TL olarak açıklandı. Bu yıl satılması hedeflenen toplam Karsan Jest ve Jest Artı adedi ise 1500 adet.

Keyifle izlemenizi ve izledikten sonra beğenmenizi, yorum yazmanızı ve paylaşmanızı dileriz. Yeni videolarımızdan haberdar olmanız için kanalımıza abone olmanızı ve bildirimleri açmanızı rica ederiz.

http://www.otomobil.com.tr

http://www.e-otodergi.com

facebook:
http://www.facebook.com/otomobilyayin...

Twitter:
http://www.twitter.com/eotodergi

Instagram:
https://www.instagram.com/eotodergi/