Magirus 6x6'lar dağdan iniyor | Çıkışta 6x6'lar neden arkadaydı?

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bolu Mengen'de yer alan Çukur Yayla'ya çileli çıkışımızı sizlere izletmiştik. 2 adet 6x6 Iveco Magirus ve çoğunluğunu Land Rover Defender araçların oluşturduğu 20 adet 4x4 araç ile gerçekleştirdiğimiz bu karlı tırmanış, tam 15 saat sürmüş, etkinliğe katılan herkesin de adeta canı çıkmıştı. Zorlu tırmanış sırasında, 6x6'lar birçok farklı aracı çekerek kurtarmayı başarmıştı. Sonuçtada hedefe ulaşmayı başarmış ve küçücük dağ evimizde, soba karşısında geceyi geçirmeyi başarmıştık. Sizlere her anını aktarmaya gayret ettiğimiz bu videonun, şimdi de devamı niteliğindeki videoyu yayınlıyoruz. İşte o karlı ve çileli dağdan indik.

Ancak bu seferki sürüşü Defender'lar ile birlikte bir konvoy şeklinde değil de, sadece 6x6 kamyonlarımız ile gerçekleştirdik. Aslında bu iniş sırasında hem günümüzü değerlendirdik ve 6x6'lar ile karda biraz oynadık, hem de karlı ormanın ve Çukur Yayla'nın tadını çıkardık. Mükemmel karlı orman manzarasını öğlen saatlerinde gerçekleştirdiğimiz 6x6'lık mangal ziyafeti ile taçlandırdık. Üstelik bu taçta davullu zurnalı bir eğlence bile yer alıyordu.

Sonrasında ise dağdan indik ve o anları da sizlerle paylaşmaya gayret ettik. Tabi söz konusu karlı hava, orman, dağ ve yanında da 6x6'lar olunca çeşitli sorunlar da çıkmadı değil. Artık gevşeyen zincirler mi dersiniz, donan frenler mi dersiniz ve hatta gaz teli mi dersiniz, türlü türlü sorunlar sabahtan akşama kadar peşimizi bırakmadı. Ama tabi işin tadı da tuzu da açıkcası burada. Sonunda da kazasız belasız Ankara'ya ulaşmayı başardık.

Tabi siz takipçilerimizin, tırmanış videosu sırasında en merak ettiği soruların başında 6x6'ların neden en arkada kaldığı yer alıyordu. 20 araçlık bir konvoyun, üstelik içlerinde bu derece karlı bir araziye hazırlıksız olanların da olması, yolda kalmanın olmaması ve hızlı bir tırmanış için daha dengeli bir dağılımı gerektiriyordu. İşte bu sorunun cevabını da, sabah 4x4 araç sahipleri ile yaptığımız neşeli sohbette cevaplama fırsatı bulduk. Hem bir gün öncesinin kritiğini yaptık, hem de merak ettiğiniz tüm soruları cevapladık.

Umarız tırmanış kısmına gösterdiğiniz ilgininin, devamı ve sonu niteliğindeki bu karlı maceramızı da gösterirsiniz. İyi seyirler.
DETAIL_ADS