Mercedes R107 300SL | SL sahipleri kıyafetlerini gittikleri yerden alırlar...

Sekizsilindir Youtube kanalımızdaki ilk otomobil içeriğini yaklaşık 2.5 yıl önce yayınlamıştık. Sizlere tanıttığımız araç ise, Mercedes'in günümüze kadar ürettiği en özel araçlardan bir tanesi olan 1977 model 600 Pullman modeliydi. Ardından birçok otomobil modelini incelemiş ve yayınlamış olsak da, marka anlamında kanalımızda en fazla Mercedes araçlar yer alıyor. Şu ana kadar da 30'a yakın Mercedes modeli ile karşınıza çıktık. Bugünkü konuğumuz ise, yine bir yıldız ve markanın belki de üretilmiş en şık, en güzel görünümlü modellerinden bir tanesi olan Mercedes R107 kasa 300SL modeli.

Hatırlanacak olursa daha önceden de bir Mercedes 300SL çekimimiz olmuştu. Ancak o araç, 1950'li yıllara ait olan, ilk SL modeli üstü kapalı martı kanatlı Gullwing olarak geçen modeldi. Yüzyılın spor otomobili olarak da geçen aracı KEY Museum'dan çıkartıp test etme şansını yakalamıştık.

Daha sonra ise SL modelleri evrilerek günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmeyi başardı. R107 kasa ise en beğenilen tasarımlardan bir tanesi olmayı başardı. Bu sayede uzun yıllar boyunca da üretildi.

1988 model olan test aracımız, bir sonraki jenerasyon R129 kasa SL modeli satışa çıkmadan hemen önce üretilmiş. Bu nedenle de, serisinin en dolu, en güncel modellerinden bir tanesi olmasıyla öne çıkıyor. Üstelik iç - dış renk kombinasyonu araca müthiş bir şekilde yakışıyor. Testimizden 1 ay kadar önce satın alınan aracın restorasyonu ise daha başlamamış. Mekanik olarak harika durumda olan aracın, sadece kozmetik anlamda bazı ufak dokunuşlara ihtiyacı var. Ancak biz böyle güzel üstü açık bir aracı kış ayları yaklaşması nedeniyle kaçırmak istemedik. Efsane bir üstü açık otomobili bu hali ile tanımak ve videosunu çekmek istedik.

Mercedes 300SL sahibi takipçimiz Sertaç Köleli ise adeta bir klasik otomobil tutkunu. Köleli Garage olarak adlandırdıkları koleksiyonlarında Alman'dan Amerikan'a birçok farklı klasik otomobile sahipler ve hepsi de birbirinden özel araçlar. Bu araçları da önümüzdeki zamanda sizlere göstereceğiz ve videolarını yayınlayacağız.

Umarız yaz aylarında çekip deneyimlediğimiz, çekimleri sırasında büyük zevk aldığımız R107 kasa Mercedes 300SL videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.
DETAIL_ADS