Nissan 200SX ve Honda Prelude | Bonsai Çetesi

Sekizsilindir Youtube kanalımızda bu güne kadar ağırlıklı olarak Alman ve Amerikan araçları ile ilgili birçok farklı videomuz oldu. Japon marka otomobil markaları ise kanalımız içinde en az sayıda videoya sahip. Kapsamlı test anlamında sadece Mazda MX-5 Miata modeli yer alırken, Tozlu Garaj'dan da tozlu inceleme olarak Honda Civic EF kasa ve Mazda 626 yer alıyor. Ayrıca bir de incelesini yaptığımız Mazda 626'yı Tozlu Garaj'dan çıkartıp yıkayıp iç-dış temizlemiştik. Ancak Japon araçlarının kanalımızda az olduğunu biliyoruz ve yavaş yavaş bu eksiğimizi telafi etmek istiyoruz. Bu hızlanma serisinin ilk videosunda ise tam 2 araç birden yer alacak. Nissan 200SX ve Honda Prelude.

Her ikisi de müthiş kondisyona sahip olan 90'lı yılların bu 2 yakışıklı Japon Samuray'ı, satışta oldukları dönemde hem birbirleri ile, hem de Alman rakipleri ile önemli bir rekabete girişmişti. Diğer taraftan her ikisi de Japon araçları olmasına rağmen, birbirleri ile tamamen farklı karakterlere sahip olmaları ile dikkat çekmişti. Arkadan çekişli Nissan 200SX, efsane SR20DET kodlu turbo motora sahipken, Önden çekişli Honda Prelude 2.2lt hacminde atmosferik bir motora sahipti. Ayrıca Prelude'da yol tutuşu ciddi bir şekilde iyileştiren 4WS sistemi yer alıyordu. Yani her 2 modelin de performans ve yol tutuşa bakış açıları ciddi anlamda farklıydı.

İşte bu nedenle her 2 aracın da yan yana gelmesi önemliydi. Bu sayede tasarım ve teknik farklar daha iyi vurgulanabilirdi. Biz de kısıtlı bir zamanda her ikisini de sürüşleriyle yan yana inceleme fırsatı bulduk. Ayrıca araç sahibi takipçimizle de bu güzel araçların nasıl elde edildiği konusunda sohbet ettik. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.
DETAIL_ADS