Renault Clio – Peugeot 208 Yeni 2019 Karşılaştırma

Renault Clio ve Peugeot 208, 2019 yılında yenilendiler. Biz de detayları açıklanan bu iki yeni modeli sizler için karşılaştırdık.

Fransız üreticiler küçük sınıfta tekrar büyük bir kapışmaya hazırlanıyorlar. Yenilenen Renault Clio ve Peugeot 208’i sizler için karşılaştırdık. Siz olsanız hangisini seçerdiniz?
Karşılaştırmamıza isterseniz önce tasarımdan başlayalım.
Peugeot 208 markanın yeni 508 ile başlattığı tasarım çizgisini taşıyor. Ön bölümde pençe formlu gündüz LED’leri farların içinde dikkat çekerken, bu LED’lerin 1 tanesi tamponun altına kadar uzanarak sıra dışı bir görünüm yaratıyor. Tamponun altına kadar tek parça uzanan radyatör ızgarası ve küt burun diğer dikkat çeken detaylar.
Yeni Renault Clio’nun dış tasarımı genel hatlarıyla 4. Nesli andırsa da detaylarda ciddi farklılıklar içeriyor. Ön bölümde Megane modelinden transfer farlar hemen fark ediliyor. C formlu LED yapısıyla farlar öne çıkıyor. Yine büyük marka logosu da ön bölümde yer bulmuş.
Yeni 208’in yan tasarımına geçtiğimizde gövde ile kontrast oluşturması için, çamurlukların bir kısmının ve aynaların siyah renkli tasarlandığını görüyoruz. Üst donanımlı modellerde, 17 inçlik alaşım jantların kullanacağı belirtiliyor.
Clio’da da donanıma göre 17 inçlik jant opsiyonu bulunuyor. Rakibinden farklı olarak Clio’nun arka kapı kolu cam çerçevesine gizlenmiş.
Peugeot’nun 3008 ile başlattığı arka tasarım 208’de de göze çarpıyor. Pençe formu, stop grubunda da kullanılırken, stopların arası siyah lake kaplama. Bu kaplamaya tamponun alt kısmında da yer verilmiş.
Yeni Clio’nun arka kısmında Megane RS’i andıran bir cam kesimi ve ovallik mevcut. C formlu LED aydınlatmalı stoplar kalite hissini artırıyor.
Şimdi karşılaştırma sırası iç mekanda.
Yeni Peugeot 208în ön göğüs tasarımı, 3008’deki ikinci nesil iCockpit’i andırsa da aslında yepyeni bir iCockpit tasarımına sahip. Tasarımın merkezinde yeni dijital, 3 boyutlu gösterge paneli bulunuyor. Orta konsoldaki dokunmatik multimedya ekranı ise donanıma göre 5, 7 ve 10 inç boyutlarında olacak.
Peugeot’nun iddiasına göre iç mekân kalitesi yükseltilmiş. Küçük direksiyon simidi korunurken, artık otomobilde EAT8 şanzımanı ve onun kontrol kolunu görüyoruz. Vites değişimleri ayrıca direksiyon arkasındaki kulakçıklarla da yapılabiliyor.
Otomobil, ön iki koltuk arasında büyük bir saklama alanı sunarken, orta konsolun altında kablosuz telefon şarj etmek için de bir göz bulunuyor.

KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN: https://goo.gl/LHqDZV

Kesinlikle izlemeniz gereken video albümlerimiz!

TÜM ARABA TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/LbpSwX
EN POPÜLER ARABA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/uPTsKz
GÜNCEL HABER VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/Fb7qUF
TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/1Th763
ARABA KARŞILAŞTIRMA VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YgyLVo
0-100 km/s HIZLANMA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YxX9Jf
YARARLI BİLGİ VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/GpbKhS

Ototest.tv videoları ile alacağınız 2.el araba’nın test sürüşünü, arabalar hakkında haberleri ve araç karşılaştırmalarını izleyebilir en güncel araba videolarına ulaşabilirsiniz.


Translated titles:
Renault Clio-Peugeot 208 Nueva comparación de 2019

Renault Clio-Peugeot 208 Neuer 2019-Vergleich

Renault Clio-Peugeot 208 Nouvelle comparaison 2019

Renault Clio-Peugeot 208 Nova comparação 2019

Renault Clio-Peugeot 208 New 2019 Comparison

Renault Clio-Peugeot 208 Ny 2019 Sammenligning

Renault Clio-Peugeot 208 Nieuwe vergelijking 2019

Renault Clio-Peugeot 208 Νέα 2019 Σύγκριση

Renault Clio-Peugeot 208 Nuovo confronto 2019

Renault Clio-Peugeot 208 Comparație nouă 2019
DETAIL_ADS