Sedanlar Ölüyor Mu? | AutoClub

Geleceği aydınlatmanın en etkin yolu doğru bilginin ve doğru bilgelerin izini sürmektir. Eldeki sayısal veriler ve sosyal psikolojideki değişimler bize otomotiv sektörünün geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Otomobil markaları bu verileri doğru analiz edebilmek için birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içerisinde. Değişen jenerasyonla birlikte arabadan beklentiler de sürekli değişiyor. Bir dönemin gözde modellerinin bugün deyim yerindeyse parçalarının dahi bulunamaması bunun temel nedeni. Sektörde yer alan her marka bu değişim ve dönüşümleri gözlemek zorunda. Çünkü; en ufak sapmaların dahi büyük yıkımlara neden olacağı, acımazsız devlerin yürüdüğü bir arena dünya otomobil pazarı.
Bu pazardaki devlerin perde arkasında derinden ve sessizce yaptığı plan ve stratejileri eş zamanlı olarak bilmemiz mümkün değil. Fark ettiğimizde ise genelde üzerinden takriben 3 - 4 yıl geçmiş oluyor. Sürecin sonunda da genelde hamleyi yani modeli görüyoruz karşımızda.
Tabi bazı isimler bizim düştüğümüz bu durumdan âzâde. Halit Bolkan mesela... Bu dev sektörün müstesna isimlerinden biri. Hayatı, tutkusu, uzmanlığı otomobil olan bol ödüllü, deneyimli bir gazeteci Bolkan. Şimdilerde Türkiye'nin en çok okunan otomobil dergisi Otohaber'in de Genel Yayın Yönetmeni. O gizemli perdenin ardındaki devlerin kaynattığı kazanları görmüş ve tadına yıllar öncesinde vakıf olmuş biri. Mesele onu konuşturmaktı ve bu işi en iyi yapacak kişi de Turgut Yüksekdağ’dı. AutoClub Genel Müdürü Yüksekdağ ve Otohaber Genel Yayın Yönetmeni Halit Bolkan’ın söyleşilerinin ilki çok çarpıcı bilgiler içeriyor. İlki dedik çünkü -müjdeyi verelim hadi- ilerleyen zamanlarda bu ikilinin müptelası olacağınız çok söyleşi olacak kanalımızda.
Şimdilik ‘Vira Bismillah’…

Henüz aramıza katılmadıysanız şimdi ABONE OL butonuna basabilirsiniz.

Filmimizi beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir veya eklemek istediğiniz konuları yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

AutoClub - Otomobil Tutkunlarının Buluşma Noktası
www.autoclub.com.tr
https://twitter.com/AutoClubTR
https://www.facebook.com/AutoClubTR
https://instagram.com/autoclubtr
DETAIL_ADS