Sigortacı ile Pert Araç Konuştuk | Ağır Hasar Kaydı Hakkında Her Şey

Geçtiğimiz haftalarda pert ve ağır hasarlı araçlarla ilgili olarak bir video hazırlamıştık. Ağır hasar kayıtlı olarak satın aldığı Fiat Egea marka aracı arkadaşları tarafından toplanan ve tamir edilen takipçimiz ile bu videoyu yapmış, pert kayıtlı bir aracı alıp kullanmak konusunda kendisinden güzel bilgiler edinmiştik. Ancak kendisi esas olarak bir kullanıcı olduğu için o eksende soru ve cevaplarla sizlere bir video sunmuştuk. Şimdi ise konunun eksenini farklı bir tarafa kaydırıyoruz. Bu sefer konuya en hakim ve işin içinde olan meslek gruplarından bir tanesi, acenta sahibi sigortacı ile konuyu konuşacağız. Merak edilen birçok sorunun cevabını kendilerinden dinlediğimiz gibi, şişirilmiş hasar kaydı, sigorta şişirmesi, eksper şişirmesi ve çıtır hasar gibi yaygın olarak kullanılan bazı ifadelere de değinerek, ne anlam taşıdıklarını açıklığa kavuşturacağız. Nelerin gerçek, nelerin şehir efsanesi olduğunu sizlere izah edeceğiz.

Videomuzun ana başlıkları ise şu şekilde sıralanıyor.

Pert ve Ağır Hasar Kaydı arasında fark var mı? Ne anlama geliyor?
Sigorta bir aracı perte çıkarmak için hangi kriterlere göre hareket ediyor? Bu konuyu yakın zaman önce arkadaşımızın başına gelmiş bir kazanın tüm belgeleri ile çok detaylı bir şekilde izah edeceğiz.
Ağır hasar kayıtlı araca kasko yapılabiliyor mu?
Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? Hangi hallerde tercih edilebilir?
Sigorta hasarı şişirir mi? Veya eksper böyle bir işlem uygular mı?
Gümrüklü araçlarda hasar sorgusu mümkün mü?

Ayrıca daha birçok soruyu sigortacı takipçimize sorduk ve her biri içinde cevapları açık ve net bir şekilde alma fırsatı bulduk. Umarız videomuz sizler için açıklayıcı olmuştur ve faydalanma şansı bulursunuz. İyi seyirler.
DETAIL_ADS