Toyota Corolla Hybrid şehiriçi yakıt tüketim testi

Yeni Toyota Corolla 1.8 Hybrid e-CVT şehiriçi yakıt tüketim testi
Honda Civic 1.6 Dizel Otomatik-Toyota Corolla 1.8 Hybrid 2019 karşılaştırmasında en çok sorulan sorulardan bir tanesi Toyota Corolla Hybrid’in şehiriçi yakıt tüketim değerleri oldu. İşte bu videoda hibrit teknolojili Toyota Corolla’nın İstanbul’da yaklaşık 8 km’lik bir yolda elde ettiği yakıt tüketim değerini bulabilirsiniz. Düz yol kullanımı, yokuş aşağı iniş ve yokuş yukarı çıkış gibi bölümleri olan yolda ring şeklinde tur attım. Ortalama bir kullanıcının günlük kullanımına uygun olacak şekilde düşük tempolu şekilde yaptığım bu sürüşte aracın EV modunu da kullandım (tamamen elektrikli sürüş modu).
Videonun ilk kısmı otomobilin Honda Civic karşılaştırmasındakine benzer şekilde genel anlatımı ve iç mekân özelliklerini içeriyor.

Sürüş ve yakıt tüketimi denemesi ise 02:58 'de başlıyor.

Farklı kullanıcılar, farklı kullanım stilleri, farklı yükler ve farklı trafik şartlarında bu videodakinden farklı yakıt tüketim değerleri elde edebilirler.
Toplam sistem gücü 122 HP olan Toyota Corolla 1.8 Hybrid e-CVT’nin fabrika verisi yakıt tüketim değerleri 3.6/3.9/3.8 lt/100 km olarak (şehiriçi, şehirdışı, ortalama) açıklanıyor.

Honda Civic 1.6 Dizel-Toyota Corolla 1.8 Hybrid karşılaştırması: https://www.youtube.com/watch?v=iBkGNoafdLU

Toyota Corolla Hybrid 0-188 km/h kadran videosu: https://www.youtube.com/watch?v=IPcSCUQoSdM
DETAIL_ADS