VOLVO 940 Turbo | Vuran sağlam kalmıyor

Sekizsilindir Youtube kanalımızda bu güne kadar birçok farklı markayı sizlere tanıtma fırsatı yakaladık. Alman, Amerikan, Japon, İtalyan ve hatta tek bir kalan, %80 yerli imkanlarla üretilen Devrim bile konuğumuz olmuştu. Ama hiç İsveç markası bir aracı tanıtma fırsatımız olmamıştı. İşte şimdi bu fırsatı yakaladık. Bu doğrultuda; gerek sağlam yapısı ve gerekse de görünümü ile adeta dev bir tankı andıran 90'lı yılların önemli aracı Volvo 940 modelini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

BMW ve Mercedes kadar satış adedine sahip olmaması ve o kadar da fazla el değiştirmemesi nedeniyle, klasik Volvo modellerinden düzgün kalmış bir araç bulabilmek pek de kolay değil. Ancak bir başka aracın çekimini yaptığımız sırada karşılaştığımız, orijinalliği ve temizliği ile bize kendisine hayran bırakan Volvo 940 Turbo modelini çekmeyi başardık.

En ufak civatasına kadar orijinalliği korunan, İsveç'te bile bu derece temizine zor rastlayabileceğimiz bu otomobil görünümlü tank, 90'lı yılların otomobil yapısını bizlere her noktasına yaşatmayı başardı. Gerek sürüşü, gerek yapım kalitesi ve gerekse de konfor hissi ile bambaşka bir yerde konumlandığını bizlere gösterdi. Gösteriş sevmeyen kişilerin premium aracı olduğunu kanıtladı. Hem de test ettiğimiz araç oldukça yüksek donanıma sahip olmasıyla beğenimizi ayrıca kazandı.

Aracın sahibi geç arkadaşımız Kerem ise dede yadigarı Volvo'suna adeta gönülden bağlanmış. Genç yaşına rağmen, adeta içinde büyüdüğü aracı, hiçbir aracı sevmediği kadar seviyor ve bu sevgi düzeyinde de bakmayı ihmal etmiyor. Sürüşümüz sırasında hem bize 940 Turbo'sunu detaylı bir şekilde anlatacak, hem de araçla birlikte yaşanan güzel anıları bizlere aktaracak. Umarız bu güzel otomobil görünümlü tankı ve yaşanan anıları sizlere aktarabilmişizdir. İyi seyirler. :)
DETAIL_ADS