Yeni 2020 VW Transporter 6.1 sürüş izlenimi

Yeni Volkswagen T Serisi'ni Amsterdam'da düzenlenen basın test sürüşü etkinliğinde kullandım.
VW Transporter ailesi;Transporter, Caravelle, Multivan (Bulli) ve California olmak üzere 4 versiyona sahip.
Pazara sunulduğu 1949 yılından bu yana tüm dünya genelinde 20 milyon adetlik satış rakamına ulaşan ve sadece Volkswagen’in değil, otomotiv dünyasının da efsanevi modelleri arasında yer alan ve bulunduğu segmentin temellerini atan Transporter; 6.1 versiyonu ile daha iyi bağlanabilirlik özellikleri ve yeni nesil sürücü güvenlik sistemlerini sunuyor.

2019 yılının sonunda Türkiye pazarına sunulacak olan Yeni Transporter, ilk planda Panel Van, City Van ve Camlı Van modelleri ile satın alınabilecek. 2.0 litre TDI uzun şasi, manuel şanzımanlı, 110 PS ve 150 PS seçenekleriyle satışa sunulacak olan Panel Van modelinde, elektromekanik servo direksiyon, elektrik kontrollü klima ve hız limitleme özellikli hız sabitleyici yenilikleri yer alacak.

2.0 litre TDI 150 HP manuel şanzımanlı standart şasi City Van ve Camlı Van modelleri, aynı zamanda uzun şaside otomatik şanzıman seçeneği ile de sunulacak. Bu yeni versiyonlarda da gövde rengi tamponlar, yan ayna, kapı kolları, krom ızgara, elektromekanik servo direksiyon, 6,5 inç ekranlı Composition Colour radyo, hız limitleme özellikli hız sabitleyici ve elektrik kontrollü klima yenilikler arasında bulunuyor.
Yeni Caravelle modeli Comfortline donanımıyla pazara sunulacak. 2.0 litre TDI 150 PS uzun şasi, düz ve otomatik şanzıman seçenekleriyle satın alınabilecek olan Yeni Caravelle’de, mevcut Caravelle’e göre, App Connect, 6,5" ekranlı Composition Colour radyo, hız limitleme özellikli hız sabitleyici, her lastiğin basıncını ayrı ayrı denetleyen lastik basınç göstergesi gibi yenilikler bulunuyor.

2020 yılında pazara sunulacak olan Caravelle Highline modelinde, dijital gösterge paneli (Active info display) ve 9,2” ekranlı navigasyon sistemi özellikleri bulunacak.
Dış çekimlerdeki desteği için sevgili Carviser'a teşekkürler.


#VWTransporter6.1 #YeniVWTransporter #YeniVWCaravelle
DETAIL_ADS